رحلات الطبيعه في الشمال التركي


7 Gün 6 Gece Karadeniz Turu

 • 1. Gün Trabzon Şehir Turu
 • 2. Gün Gümüşhane-Karaca Mağarası – Zigana-Hamsi köy
 • 3. Uzungöl – Kremitli Köprüsü-Rize
 • 4. Rize-Ayder-Zil kale
 • 5. Batum
 • 6. Beşikdüzü – Tirebolu – Giresun
 • 7. Ordu Boztepe Dönüş
Whatsapp Hattı

Doğu Karadeniz Turu

Doğu Karadeniz Turu Rezervasyon Formu

1. Gün Trabzon Şehir Turu

Atatürk Köşkü Gezi

Trabzon Atatürk Köşkü

Trabzon’a indikten hemen sonra Trabzon şehir turuna başlıyoruz ilk durağımız Atatürk Köşkü , ardından Trabzon Boztepe, meydan gezintisi, Trabzon şehir müzesi, tarihi bakırcılar çarşısı bedesten, Ayasofya müzesi, Sera gölü, buradan sonra akşam yemeği için Trabzon’un manzarası mükemmel olan tepesi Yıldızlı Akpınar Restaurantta yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrasında günün yorgunluğunu atmak için Akçaabat’ta bulunan tarihi Orta Mahalle konaklarına kahve ve çay arası için yol alıyoruz. Ardından günü bitirmek için ve akşam yemeğimizi almak otele giriş yapıyoruz.

2. Gün Gümüşhane-Karaca Mağarası-Zigana-Hamsi köy

Karaca Mağarası

Otelimizdeki sabah kahvaltısı sonrasında saat 09:00’da Gümüşhane cam terasa yolculuğumuz başlıyor. Cam teras dönüşünde, Bölgede bulunan Karaca Mağarasını ziyaret ediyoruz ardından Zigana dağında ZİTAŞ tesislerinde öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek ve serbest zaman sonrasın da çay molası ve meşhur Hamsiköy sütlacı yemek için Hamsiköy’e gidiyoruz. Ardından gün bitiminde akşam yemeği ve konaklama için otele giriş yapıyoruz.

3. Gün Uzungöl-Kremitli Köprüsü-Rize

Uzungöl Turu

Otelimizdeki sabah kahvaltısı sonrasında saat 09:00’da Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde bulunan çay fabrikası gezintisi ve sürmene bıçağının 3 bin yıllık tarihini anlatılması ardından. Uzungöl yolu üzerinde kiremitli köprü gezintisi ve fotoğraf çekimi yapıyoruz. Uzungöl’e geldiğimizde şelaleler bölgesi gezintisi yapıyoruz ve Uzungöl merkezde keyifli saatler geçiriyoruz. Gezinti sonrasın da Rize’de konaklama ve akşam yemeğimiz için yola çıkıyoruz. Grup isteğine bağlı olarak Rize şehir merkezinde gece turu yapılabilmektedir. (Gece turu içerisinde Rize’nin zirvesinde bulunan Dağmaran manzara Restauranta gidilecektir. Gece turu tur fiyatına dahil değildir.)

4. Gün Rize – Ayder – Zil kale

Rize Ayder Yaylası

Otelimizdeki sabah kahvaltısı sonrasında saat 08:00’da Ayder yaylası turumuz için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde bulunan tarihi Osmanlı Kemer Köprülerinde tanıtım ve fotoğraf çekemini gerçekleştirdikten sonra Zil Kaleye çıkıyoruz daha sonra filmlerin çekildiği Çinçiva, Şenyuva bölgesini geziyoruz. Gezinti sonrası bulutlara dokunacağımız Ayder yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Ayder’de şelaleler, eşsiz doğa manzarası, adrenalin dolu Zipline (tur fiyatına dahil değil) ve yeşilliklerle dolu yayla gezintimizi gerçekleştirip konaklama ve akşam yemeği için bölgede bulunan otelimize geçiyoruz.

5. Gün Batum

Batum Gezi

Sabah kahvaltısı sonrasında saat 08:00’da Batum için yola çıkıyoruz.1 saat veya trafiğe göre 1,30 saat süren yolun ardından Batum şehrine giriş yapıyoruz.(yurt dışı çıkış harcı 15 Türk lirası sınır kapısında ödenmektedir tur fiyatına dahil değildir) Ülkeye giriş yaptıktan sonra Batum Orta Camii, Osmanlı dönemi Fener Kulesi, Pizza Meydan Kilisesi, Gürcüler için gücü simgeleyen Medea Heykeli, Avrupa Meydanı, Botanik Park (giriş ücretlidir tur fiyatına dahil değildir) gezilerimizin ardından 1 saat kadar serbest zaman (yemek, kahve vs.. ekstra ücretli olmak üzere) Astroloji Saati, Poseidon Heykeli, Neptün Meydanı, Alfabe Kulesi, Kurban Said başyapıtı Kvesitad’nın göz kamaştırıcı heykeli olan ALİ&NINO ziyaretlerimizin arından ülkeye sessizce veda ederek yola koyuluyoruz.. Gün sonu Rize’de ki otelimize dönüş.

6. Gün Beşikdüzü – Giresun – Ordu

بشيك دوزو وجيرسون واوردو

Otelimiz de ki sabah kahvaltısı sonrasında saat 08:00’de otelimizden ayrılıp Beşikdüzü’ne doğru yol alıyoruz. Beşikdüzü şehir merkezi gezintisi ve teleferik turumuzu tamamladıktan sonra Tirebolu kalesine doğru yol alıyoruz kale gezintisi ve kısa bir çay molasının ardından Giresun şehir merkezine giriyoruz. Giresun’da ilk durağımız deniz manzarasıyla meşhur Giresun kalesi oluyor. Kale ziyareti ardından doğanın yeşili ile iç içe denizin mavisini karşımıza alarak öğle yemeği alıyoruz ve ardından Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. Ordu şehir merkezinde unutamayacağınız bir şehir turu ile sizlere keyifli saatler yaşatıyoruz ve ardından akşam yemeğimiz için otelimize doğru yol alıyoruz.

7. Gün Ordu Boztepe

اوردو وبوزيتبا ومن ثم العوده

Otelimizde ki sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış işlemleri yapıldıktan sonra mükemmel manzaraya sahip harika bir deneyim yaşayacağınız Ordu Boztepe’ye teleferik ile çıkıyoruz. Boztepe de tüm Ordu’yu arkamıza alıp fotoğraf çekimimizi yaptıktan sonra bölgede bulunan mekanlarda oturup yorgunluk giderebiliriz. Siz değerli misafirlerimize bıraktığımız serbest gezinti vaktinden sonra bu güzel topraklara veda etmek için uçağımıza doğru harekete geçiyoruz.

Önemli Notlar
 • Tur fiyatlarımıza müze girişleri, ören yeri girişleri, botanik park, bahçe girişleri, öğle yemekleri, özel ihtiyaç ve harcamalar dahil değildir.
 • Gün sonlarında yapılacak gece turları, extra turlar fiyatımıza dahil değildir.
 • Yol güzergahları üzerinde yapılabilecek extra aktiviteler grup kişi sayısının yarısından +1 fazla olduğu taktirde yapılabilecektir.
 • Otel giriş çıkış saatlerimiz ilk gün grup toplanınca bilgi verilecektir. Gecikme yaşandığı taktirde firmamızın bekleme zorunluluğu yoktur.
 • Tur dahilinde yapılan gezilerde (serbest zaman haricinde) rehber eşliğinden kendi isteği doğrultusunda ayrılmak siz değerli misafirlerimiz için önerilmemektedir ve firmamız sorumluluğu bünyesinde değildir.
 • Batum turuna katılacak misafirlerimizin kimlik kartlarının yeni ve zarar görmemiş olması gerekmektedir.