Trabzon Şehir Turu


Hareket Noktaları ve Saatleri:

 • Trabzon: Meydan ofis önü. Saat: 10.30
 • Trabzon: Seragölü Saat: 17.00
Whatsapp Hattı

Trabzon Şehir Turu

Günübirlik Trabzon Şehir Turu Rezervasyon

Günübirlik Trabzon Şehir turumuzda neler var?

 • Ayasofya Müzesi
 • Zağnos Vadisi
 • Atatürk Köşkü
 • Boztepe
 • Akçaabat Orta Mahalle
 • Sera gölü

Trabzon Şehir Turu

Günübirlik Trabzon Şehir Turu; Şehir turumuz, Trabzon’un şehir merkezinde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri siz değerli misafirlerimize tanıtıp, gününüzü verimli ve keyifli bir hale getirmek için hazırlanmış eşsiz turlarımızdan biridir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
Tur aracı ile ulaşım, rehberlik hizmeti.

Trabzon şehir turu hakkında önemli notlar:
 • Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup, 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.
 • Günübirlik turlarımız, kesin kalkışlıdır.
 • Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk garantisi verilmez.
 • Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
 • Görevli personelimiz program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Trabzon Tarihi Mekanlar

Eşsiz doğal güzellikleri ile her köşesinde ayrı bir hazine barındıran Trabzon, Karadeniz bölgesinde görülmeye değer bir şehir.

Karadeniz denince akla ilk gelen yerlerdendir Trabzon. Karadeniz’e özgü gelenekler, kültürel değerler, eşsiz doğa ve tarihi birikimi ile Trabzon ülkemizde mutlaka gezilmesi gereken bir kent. Siz de Trabzon’a bir gezi planlıyorsanız Trabzon gezilecek yerler yazımıza göz atın…

Kilise ve Manastırlar

Dünyaca ünlü Sümela Manastırı, şehrin hatta Orta Karadeniz’in en görkemli yapısıdır. Trabzon Maçka ilçesinin Altındere Köyü’nde, Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sumela Manastırı, halk arasında Meryem Ana adı ile anılır. Vadiden 300 metre yükseklikte bulunan yapı, bu konumu ile manastırların şehir dışında, ormanlarda, mağaralarda ve su kenarlarında kurulma geleneğini sürdürmüştür. Sümela Manastırı’nın yanı sıra Trabzon’da gezebileceğiniz siğer manastır ve kiliseler arasında Vazelon Manastırı, Kızlar Manastırı, Kaymaklı Manastırı, Peristera Manastırı ve St. Eugenius Kilisesi bulunuyor.

Müzeler

Trabzon’un ve bölgenin tarihi, geleneği ve kültürü hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler Trabzon’daki müzeleri gezebilirler. Trabzon Müzesi, Trabzon Ayasofya Müzesi, Cevdet Sunay Müzesi, Geleneksel Yaşam Sergisi ve Atatürk Köşkü bu müzeler arasında.

Yaylalar

Trabzon, Karadeniz bölgesinde yayla turizminin önde geldiği şehirler arasında yer alıyor. Bu doğa harikası yaylalar özellikle yaz aylarında ziyaret ediliyor. Erikbeli Yaylası, Lapazan Yaylası, Haçka Obası Yaylası, Garester Yaylası, Şolma Yaylası, Sultan Murat Yaylası, Şekersu Yaylası ve Haldizen Yaylası Trabzon’da görülmeye değer yaylalar arasında.

Trabzon eşsiz doğal güzellikleri ile her köşesinde ayrı bir hazine barındırıyor. Trabzon’un doğasını keşfe çıktıysanız Çal Mağarası, Sera Gölü ve Altındere Vadisi’ ile Akçaabat, Sürmene, Trabzon Maçka ve Çaykara’yı görmeden Trabzon’dan ayrılmayın.

Trabzon’da Yapılacak Aktiviteler

Yayla Şenlikleri

Geleneklerine bağlı neşeli, eğlenceli Karadeniz halkının birçoğu her yıl bahar aylarında yaylalara çıkıp, ekim ayına kadar yaylada konaklar. Tüm bu süreçte yaylalarda birbirinden renkli, eğlenceli şenlikler düzenlenir. Bayram havasında geçen festivallerde; kemençeler çalar, dev horon halkaları kurulur ve konserler, gösterilerle daha da renklenir. Sizde Karadeniz ruhuna daha yakından dokunmak ve doyasıya eğlenmek istiyorsanız şenliklere katılmanızı öneririz.

Plajlar

Yaz sıcaklarından bunaldığınızda Trabzon ve çevresinde hem doğa ile iç içe olup, hem de masmavi denizde serinleyebileceğiniz plajlar var. Kalecik Plajı, Akçakale Plajı, Beşikdüzü Pirinçlik Plajı ve Çarşıbaşı Halk Plajıdır. Trabzon istediğiniz her şeyi sunar size; ister yaylalarda göğe kadar uzanan yeşilin içinde doğa ile iç içe olun, isterseniz de masmavi sularda yorgunluğunuzu atın mutlaka size göre bir şeyler vardır Trabzon’da.

Yamaç Paraşütü

Son yıllarda Karadeniz’de, özellikle Trabzon çevresinde yapılacak en popüler aktivitelerden biridir yamaç paraşütü. Gökyüzüne daha yakından dokunmak, bu eşsiz coğrafyanın güzelliklerine bir de tepeden bakmak ve özgürlük hissini tüm hücrelerinizde hissetmek istiyorsanız yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Uzungöl – Karastel Tepesi / Uzungöl -Karaçımah Tepesi en çok tercih edilen ve sık kullanılan yamaç paraşütü alanıdır.

Uzungöl

Doğal bir film platosu gibi olan ve birçoğumuzun kartpostallardan aşina olduğu ´Uzungöl´, nefes kesen güzellikleri ile büyüler ziyaret edenleri. Kır çiçekleri ile çevrili dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakıyor adeta. Oksijen deposu havası, içtikçe içmek isteyeceğiniz suyu ve yeşilin binbir tonu şaşırtır sizi. Etrafındaki kır çiçekleri, orkideler, ormangülleri ve çuha çiçeklerinin kokuları eşliğinde bir renk cümbüşüne dönüşüyor Uzungöl’de.

Trabzon Kalesi

Şehri en güzel izleyebileceğiniz yerlerden biridir denizden tepelere kadar uzanan Trabzon Kalesi. Yörenin en iyi korunmuş alanıdır burası. Her şeyi geride bırakıp, uzaklaşmak ve Trabzon’un güzelliklerine bir de tepeden bakmak istiyorsanız en doğru adreslerden biridir burası.

Uzungöl Fotoğraf Safari Rotaları: Trabzon’un en çarpıcı güzelliklerinden biri olan Uzungöl’de yapılan fotoğraf safari turlarına katılmanızı, bu eşsiz coğrafyanın güzelliklerine daha yakından dokunmanızı öneririz. Yol boyunca kesintisiz yemyeşil ormanlar, dağların arasından akan irili ufaklı şelaleler ve kimi zaman azgın kimi zaman sakin akan dereler, fotoğraf çekmek isteyenler için muhteşem kareler oluşturur. Uzungöl’de hem profesyonel gruplar, hem de amatör gruplar için rehber eşliğinde yapılan birbirinden cezbedici rotalar vardır.

Doğa Yürüyüşü

Trabzon ve çevresinde yapılacak en keyifli aktivitedir doğa yürüyüşü. Yemyeşil ormanlar, gürül gürül akan şelaleler, göğe yakın yaylalar ve kır çiçekleri ile çevrili patika yollar birçok yürüyüş rotası seçeneği sunar sizlere. Göz alabildiğince uzanan yeşilin içinde kaybolmak ve sıfırlanmak istiyorsanız Karadeniz’in doğal güzellikleri içinde kaybolmayı deneyin.