Lapazan Yaylası

Lapazan Yaylası

Lapazan Yaylası

Yüksekliği 2.200 metre olan Lapazan Yaylası’na Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı olan Gürgenağaç Köyü yolundan ulaşılmaktadır. Yayla, toprak bir yola sahiptir ve vitesli araçlarla gidilmesi önerilmektedir.

Lapazan Yaylası’nda altyapı hizmetleri yoktur. Trabzon’a gelen turistlerin geneli günü birlik ziyaret etmektedir yaylayı. Ya da kamp malzemelerini yanında getirip, kamp yapmaktadır.

Trabzon gezinizde dilerseniz birkaç saat, dilerseniz birkaç gün Lapazan Yaylası’nda kalabilirsiniz.

Lapazan Yaylasına Ulaşım

Lapazan Yaylası’na Maçka ilçesine bağlı olan Gürgenağaç Köyü yolu üzerinden ulaşılmaktadır. Yaylanın yolu toprak yapılı olduğu için normal bir binek aracı yerine vitesli araçlarla gitmek daha uygun olur. Araçsız yürüyerek gitmek çok yorucu olacaktır. Zira Gürgenağaç Köyünden yaylaya giden yol tam 27 km kadardır.

Lapazan Yaylası Konaklama

Lazapan Yaylası içinde konaklamak için bir pansiyon ya da otel ararsanız bulmanız söz konusu olmayacaktır. Yaylanın içinde konaklamak isterseniz kamp malzemelerinizi getirip çadır kurmaktan başka çareniz yoktur. Herhangi bir alt yapı hizmeti ya da yaşam birimi bulunmayan yaylada konaklamak isterseniz yanınıza kalın giyecekler, yeteri kadar su ve yiyecek almayı unutmamalısınız. Geceleri yayla rakımı dolayısı ile de oldukça soğuk olmaktadır.