Ovit Yaylası

Ovit Yaylası

Ovit Yaylası

Ovit Yaylası, turizm açısından oldukça önemli noktalardan biridir. Yıl içerisinde birçok yerli ve yabancı turistleri ağırlar ve her yıl yaptığı şenliklerle hem halkı eğlendirir hem de özel konuklarını misafir eder.

Düzenlenen şenlikleri ünlü sanatçılar renklendirir. Karadeniz’in en güzel yaylalarından birini oluşturan Ovit Yaylası; Gito Yaylası ve Hazindak Yaylası gibi güzelliğinden bir şey kaybetmemiştir. Rize-İkizdere’ye bağlıdır Ovit. Karadeniz’in en görülesi yerler arasındadır. Rize gezinizde kesinlikle Ovit’e gelip keşifler yapmalısınız ve bol bol fotoğraf çekerek her anı ölümsüzleştirmelisiniz. Şenlikleri her yıl yapılmaktadır ve gezinizi o günlerde yaparsanız yüksek rakımlı bu bölgenin eğlenceyle doruklara çıktığına şahit olma fırsatını da yakalayabilirsiniz.

Ovit Yaylası Nasıl Gidilir?

Buraya ulaşmak için Rize kent merkezinden İspir’e giden araçlarla ulaşım sağlayabileceği gibi Ya da Rize Merkezden İkizdere ilçesine gelen servislerle buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Benim tavsiyem; Rize merkezden bir araç kiralayıp daha rahat buraya ulaşabilirsiniz.

Ovit Yaylası Şenlikleri

Her yıl Ağustos ayında Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen Şenlikleri birçok ünlü ismi ağırlamaktadır. Buraya yolunuz düşerse bu şenlikler zamanına denk getirin.